FreshMail.pl

Hydroterapia

Hydroterapia

Kąpiel w wannach z hydromasażem poprawia krążenie krwi w organizmie, co powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie miejsc zmienionych chorobowo. Masaż podwodny działa głównie uspokajająco i relaksująco, powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Kąpiel w wodzie nasyconej mieszanką ozonowo – tlenową połączona z hydromasażem ciała. Ozon i tlen przenikają bezpośrednio przez skórę poprawiając ukrwienie i odżywienie wszystkich tkanek, a zwłaszcza kończyn dolnych, serca i mózgu. Ma działanie przeciwzakrzepowe, bakteriobójcze, przeciwzapalne, regenerujące tkanki i usprawniające funkcje intelektualne.

Poprzez dysze w dnie wanny dostają się pęcherzyki powietrza, która delikatnie podrażniają skórę, wpływając w ten sposób korzystnie na autonomiczny układ nerwowy oraz napięcie mięśni. Pęcherzyki powietrzne masując skórę poprawiają jej ukrwienie. Kąpiele perełkowe wskazane są w stanach czynnościowych serca i układu krążenia, niezaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych i bezsenności. Działają odprężająco, regenerująco i rozluźniają napięcie mięśniowe.

Podwodny masaż kończyn dolnych stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Ruch wirowy wody zmniejsza napięcie mięśni, rozluźnia blizny tkanek i przykurcze, poprawia koordynację nerwowo-mięśniową, zmniejsza zastój żylny i obrzęki.

Podwodny masaż kończyn górnych stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Ruch wirowy wody zmniejsza napięcie mięśni, rozluźnia blizny tkanek i przykurcze, poprawia koordynację nerwowo-mięśniową, zmniejsza zastój żylny i obrzęki.

Natrysk silnym strumieniem z węża pod powierzchnią wody w wannie, który powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu. Znacznie poprawia samopoczucie i przemianę materii.

 

Balneologia

Kąpiel lecznicza z wykorzystaniem borowiny, czyli specjalnego rodzaju torfu zawierającego duże ilości substancji organicznych. Powoduje łagodne przegrzanie organizmu, rozluźnienie mięśni. Przegrzanie tkanek powoduje zwiększone pocenie się i wydalanie soli, tłuszczów, cholesterolu, kwasu moczowego, kwasu mlekowego. Działa przeciwbólowo i wpływa na działanie gruczołów dokrewnych.

Kąpieli z wykorzystaniem wody nasyconej dwutlenkiem węgla. Działanie polega głównie na rozszerzeniu naczyń, dlatego skóra w miejscu kontaktu z wodą ulega wyraźnemu zaczerwienieniu na kilka minut. Poprawia krążenie w naczyniach wieńcowych serca i reguluje ciśnienie tętnicze.

Zabieg polega na tym, że dwutlenek węgla rozpuszczany jest w parze wodnej, a pęcherzyki gazu wchłaniane są przez skórę rozszerzając naczynia tętnicze i żylne powodując obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie akcji serca oraz spadek poziomu cukru we krwi. Zabiegi w gazowym dwutlenku węgla czyli tzw. zabiegi suche zalecane są m.in. w przypadku współistniejących schorzeń kardiologicznych lub naczyniowych mózgu, gdzie stosowanie obciążających hydrostatycznie i termicznie kąpieli kwasowęglowych mokrych jest wykluczone.

Zabieg polegający na okładaniu ciepłym torfem organicznym określonych okolic ciała np. barków, kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego, bioder. Zabieg ma więc charakter lokalny i łączy w sobie specyficzne (głownie przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozluźniające) działanie borowiny oraz ciepła.

Jest to mieszanina parafiny z dodatkiem pyłu wulkanicznego.Masa ta jest rozgrzewana do ok. 50 st. C, a następnie przykłada na chore miejsce. Okład ma działanie przegrzewające. Efekt ten osiągamy poprzez szybkie i długotrwałe rozgrzanie mięśni. Prowadzi to do zmniejszenia napięcia mięśniowego, a co za tym idzie do łagodzenia dolegliwości bólowych. Dodatkowym działaniem okładów fango jest usuwanie szkodliwych i toksycznych produktów przemiany materii.

Inhalacje

Wykonywana za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Służy leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce: ostrego i przewlekłego zapalenia zatok (sinusitis), patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw.

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Archidiecezjalny Ośrodek Charytatywny CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach Rybaki 5 11-034 Stawiguda

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl